24 Mart 2018 Cumartesi

ÇOCUKLUKTAN BERİ BİRBİRLERİNE AŞIKLAR

Mustafa ile Birgül bundan tam 30 yıl önce evlendiler. Ailelerinin bu sevgiye itiraz edecekleri kuşkusundan hareketle kaçarak kurdular yuvalarını.

03 Mart 2018 Cumartesi 22:07
ÇOCUKLUKTAN BERİ BİRBİRLERİNE AŞIKLAR

 
 TH KOCAELİ - Pek çok insanın cesaret edemeyeceği kadar büyüktü yaptıkları. Kaçarak evlenmelerinden daha büyük olan ise; birbirlerine olan sevgileriydi onların. Aşkları neyi emrettiyse onu yaptı Mustafa ile Birgül. Şimdi geriye dönüp baktıklarında 30 koca yıl, biri Hakk’a yürüyen 4 çocuk ve o gün bugündür süregelen ölümsüz sevgileriydi gördükleriKocaelili Mustafa ile Birgül’ün 30 yıl önce dillere destan olan sevdaları aradan 30 koca yıl geçmesine rağmen hala konuşuluyor. Çocukken sevdiler birbirlerini. Daha yaşları reşit olmadan da kaçtılar ve kurdular yuvalarını. Mustafa çalışkan ve tuttuğunu koparan bir gençti o yıllarda. Birgül’se o aslanparçasına inanmış bir kır çiçeği idi yaşadığı semtte. Her ikisi de çocukken aşık oldular birbirlerine. Her ikisi de kalplerine ikinci bir erkek, ikinci bir kadın tanıma hakkı vermediler. Dünyaya geldiklerinde kalplerinde aşklarıyla avdet ettiler yaşama. Mustafa, Birgül’ü, Birgül, Mustafa’yı çok sevdi. Bir an önce büyümeyi ve evlenecek çağa gelmeyi planladı aşıklar. 18’e 1 kala yani 17 yaşında kaçtı Mustafa ile Birgül. Aileler bir süre sonra unuttu biricik evlatlarının kendilerinden izinsiz birbirlerini çok sevdiklerini. 

Muvafakatnameler imzalandıktan sonra oturttular çocuklarını nikah masasına. O gün bugündür mutlu mesut yaşadı Mustafa ile Birgül yuvalarında. 4 çocukları oldu çiftin. Birini bir hastalık yüzünden Hakk’a uğurladı genç anne baba. Toprağa verdikleri Emirhan’ın hem doğum gününü hem ölüm yıl dönümünü yad ediyorlar o gün bugün. Geçtiğimiz günlerde yine kabri başındaydılar çocuklarının. Bir an bile akıllarından çıkarmadılar Emirhan’larını. Dün ve bugün olduğu, yarın da çıkmayacağı gibi.Özel güvenlik memuru olan Mustafa ailesine düşkünlüğü ile bilinir çevresinde. Eşi Birgül’le başlar yüreğinde ki sevgiler. Anne ve kardeşlerle sürer gider.Bir de Kocaelispor sevgisi vardır ki Mustafa’nın sormayın. Uzun yıllar emeği geçmiştir kulübe. Camianın tam göbeğindeki isimdir Mustafa. Yaz kış, yağmur çamur, kar fırtına demeden yarım asırdır destekledi çok sevdiği kulübünü. Şimdiler de pek gitmiyor deplasmanlara. “Ben il dışı müsabakalara gitmeyi bıraktım. Oğlum bakıyor artık deplasman işlerine” diyor Mustafa.Anlayacağınız yarım asırlık bir sevdadır Mustafa ile Birgül’ün ki. Dünyaya geldikleri gün değilse de 4-5 yaşlarındayken başlamış bir aşk onlarınkisi. Milyonlarca sevgi yerini nefrete bırakırken onlarınkisi hala devam ediyor.